פנג שואי – הדרך ההוליסטית לעצב את הבית שלכם

מה זה פנג שואי ואיך הוא עובד?

מדובר בתורה סינית עתיקה שעוסקת בדרך הנכונה לתכנן חלל, בין אם זה בית, משרד או עיר שלמה. כדור הארץ מוקף אנרגיה מגנטית שנעה כל העת. האנרגיה זו, מה שהסינים מכנים צ'י, נמצאת בטבע כל הזמן וסובבת סביבנו גם בבתים ובמשרדים שלנו. כשהבית נבנה, הוא נחתם באנרגיה מגנטית שהיא ה- DNA שלו. מאותו רגע והלאה, היא אינה משתנה (אלא כל 20 שנים). לפעמים הזרימה שלה בבית טובה ונינוחה, לפעמים היא בעייתית. יועץ  מוסמך יודע לאבחן את האנרגיה הזאת ולדעת האם היא מיטיבה עם הדיירים. ואם לא, כיצד ניתן לשפר את המצב. אתם בטח מכירים את זה, שנכנסתם לבית מעוצב להפליא, אבל הרגיש לכם עצוב וחונק ורציתם לצאת ממנו. באותה מידה ישנם חללים מעוצבים בפשטות, שמרגישים מזמינים ואנשים חשים בהם אושר ושמחה. זהו כוחו של הפנג שואי ואת זה אני עושה בבתים שאני מעצבת. 

עיצוב אולם מדיטציה, תקרת יין ויאנג, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי
תקרה נמתחת בדוגמת יין ויאנג במרכז למדיטציה שעיצבתי: "כאן ועכשיו"

מה יצא לכם מזה?

עיצוב הבית על פי עקרונות הפנג שוואי יוצר בית שהחיים בו קלים יותר, שמערכות היחסים מספקות יותר, שהבריאות בו טובה יותר ושיש בו שפע כלכלי. אז אם אתם חשים שהחיים שלכם אינם קלים, תורה זו עשויה להיות הפתרון עבורכם. וודאי שמעתם על בתים שיש להם גורל טוב, שכל מי שנכנס להתגורר בהם מתחתן או יולד, או להפך, על בתים שכל דייריהם מתגרשים בהם. בוודאי שמעתם על מישהו שחלה אחרי שיפוץ שערך בביתו, או על מישהו שהעסק שלו החל לשגשג לאחר שעבר למשרד חדש. כל אלה הם דוגמה להשפעה שיש לבית עלינו. אני יודעת לשנות את האנרגיות בבית ככה שייטיבו עמכם.  

הבית שלכם הוא השתקפות מדויקת של חייכם

רוצים לשמוע דבר מדהים? אתם ממגנטים אליכם את הבית שתואם את החיים שלהם כרגע. אם אתם בתקופה מאושרת בחייכם, הבית או הדירה שהם מתכננים או משפצים, כנראה יהיה בית מצוין. אבל אם אתם בתקופה מאתגרת, אם זה תהליך גירושין, מחלה או בעיות פרנסה, אתם תמגנטו אליכם בית פחות טוב. איך אני יודעת את זה? כי אני רואה את זה כל הזמן ביעוצים שאני נותנת. מכירים את המשפט כסף מושך כסף? כשמבינים איך פועל הפנג שואי, מבינים למה כוונת המשפט. הבשורה המשמחת היא שאני יכולה לתכנן עבורכם בית או עסק שמושכים כסף, בריאות או זוגיות או גם וגם וגם.

כמעצבת פנים, שמחויבת להפוך חללים ליפים, נעימים, נוחים ומזמינים, חשתי צורך להכיר גם את עקרונות הפנג שואי

כי אם יש דרך למקסם את הפוטנציאל של בית, זו התורה שמציעה אותה. לאחר שנתיים של לימודים ו- 7 שנות עבודה בתחום, אני יכולה לומר בביטחון מוחלט שאני יודעת לעשות את זה. אני יודעת כיצד להפוך את הבית שלכם לבית "שעובד" עבורכם והוא גם יפה, נוח ומזמין. וזה לא יבוא על חשבון היופי או הנוחות שבו, להיפך, לבתים שעיצבתי – יש בהם תחושה של קסם. 

כיצד מתבצע התהליך ?

תחילה אגיע לבית או למשרד שלכם ואעשה "אבחון" . אני אבדוק את הכיוונים שלו בעזרת מצפן, אשאל אתכם מה גילו ו"אמפה" את האזורים שבו ואת האנרגיה בהם- מיטיבה או מזיקה. בשלב הבא אבדוק את 4 הדברים החשובים ביותר: מרכז הבית, מיקום דלת הכניסה, חדר השינה והמטבח. אנסה לבדוק אם ניתן לעשות שינוי כך שהם ימוקמו במיקום האופטימאלי עבורכם. מרכז הבית חייב להיות פתוח, הוא קשור לבריאות. דלת כניסה שממוקמת נכון מכניסה לבית שפע כלכלי. חדר שינה שממוקם נכון מקדם זוגיות טובה, רומנטיקה ושינה בריאה. מטבח שממוקם נכון תורם גם הוא לבריאות. לבסוף אבדוק את המיקום של חדרי הילדים ויתר אזורי הבית. אחרי שעקרונות היסוד של התורה ייושמו ויקבע התכנון האופטימאלי של הבית או המשרד שלכם; אשלב את כישורי כמעצבת על מנת להפוך אותו לפרקטי, נעים, יפה ומזמין. 

זה לא פשוט לשלב עיצוב פנים ופנג שואי, אך זהו האתגר בעבודה שלי וזוהי הייחודיות שאני מציעה ללקוחותיי. 

לא תמיד מדובר בשיפוץ נרחב

לעיתים החלפת חדרים, שינוי כיוון ראש המיטה או שינוי החומרים ו/או הגוונים בחלל מסוים יכולים לעשות את כל ההבדל.

לאחר שלמדתי והעמקתי בנושא, אני יכולה לומר לכם בביטחון: פנג שואי עובד!

זו לא תורה רוחנית או מיסטית. היא מבוססת, כמו כל המטאפיזיקה הסינית על עקרונות בהם פועל הטבע. בדיוק כמו הרפואה הסינית, פנג שואי מתבסס על חוקי היין והיאנג וגם על חמשת האלמנטים: אדמה, מתכת, מים, עץ ואש.

פנג שואי עבורי הוא כלי עבודה

כלי עבודה שעוזר לי כמעצבת פנים לעצב בתים טובים יותר, איכותיים יותר, שגרים בהם אנשים מאושרים יותר. האם ידעתם שבמזרח ערים שלמות דוגמת הונג קונג מתוכננות על פי תורה זו? האם ידעתם שמנכ"לים של חברות גדולות, נעזרים בתורה חכמה זו, כדי לשפר את איכות חייהם ואת הרווחיות של עסקיהם? אז אם זה עובד עבורם, כנראה שזה יעבוד גם עבורכם. 

והנה דברים שאמרה עלי לקוחה, לאחר שקיבלה ממני ייעוץ :

"בהתחלה היה חלום לבית.
לא יכולתי לשים את האצבע על הנקודה המדויקת – אבל משהו לא הרגיש מושלם.
כשענבל הגיעה לביתנו הישן – היא חקרה, שאלה, ביררה – על ההיסטוריה של הבית ועלינו, הדיירים.
אחרי כן התעמקה במפות הסיניות העתיקות, באסטרולוגיה, בסימנים השונים – מצאה כיוונים, ו…
העניקה כיוון חדש גם לבית שלנו.
ההמלצות שלה היו ישימות ושפויות. היא נגעה בכל נקודה, בכל זווית, בכל פינה – והמליצה איך להיטיב ולשדרג.
מה שאפשר – הוזז. חדרים הוחלפו, הכיוונים – השתנו. החומרים בהם נשתמש יהיו מעט שונים, הגוונים, יתבהרו.
מה שקיים – קיבל משמעות ופוטנציאל חדש ומה שלא הוזז, ישופר, וזה העיקר.
הדברים שאמרה ענבל העניקו טעם נכון, שפכו אור חדש על הקירות ונטעו בנו תחושה טובה.
עכשיו – אנחנו בונים את בית חלומותינו".

שרון חן
בית נחמיה

רוצים לקרוא על הקשר בין פנג שוואי לבריאות? לחצו כאן
רוצים להבין טוב יותר למי מומלץ ייעוץ פנג שוואי? לחצו כאן 
רוצים לראות איך נראה בית שעיצבתי על פני הפנג שוואי? לחצו כאן
לצפיה בגלרית הפרויקטים שלי לחצו כאן

סרטון בנושא איך משפיעים על הבריאות באמצעות הבית שלנו

תמונות מבתים ודירות שעיצבתי על פי הפנג שואי

עיצוב בית על פי הפנג שואי, מראה מכיוון המטבח, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואיבית שעיצבתי על פי הפנג שואי. לצפייה בתמונות לחצו כאן 

פנג שואי, כלי עבודתי, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואיכלי העבודה של יועץ פנג שואי, מצפן, תכניות ונוסחאות

פנג שואי דרך ההוליסטית לעצב את הבית שלכם | מטבח בבית שעוצב לפי הפנג שואי | ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

בית שעוצב לפי הפנג שואי. לפרויקט המלא לחצו על התמונה

עיצוב פנים כפרי קל| קיר לבנים ומדרגות עץ| ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון באותו בית, שעוצב לפי הפנג שואי

פנג שואי שאלות שכיחות:

פנג שואי היא תורה סינית עתיקה שמטרתה לסדר חלל (בדרך כלל בית), כך שתהיה הרמוניה בזרימת האנרגיה (צ'י) בתוכו. 

בדרך כלל לא. עיצוב פנים עוסק באסתטיקה ונוחות, פנג שואי עוסק בזרימת הצ'י בבית בדרך שתיטיב עם דייריו. מעצבת פנים שעוסקת גם בפנג שואי (דוגמת ענבל קרקו), זה יתרון. 

דילוג לתוכן