עיצוב סלון

עיצוב סלון הוא אחד הנושאים המרכזיים בעיצוב דירה או בית. הסלון משמש מקום מפגש לבני המשפחה, לצפייה בטלויזיה ולאירוח. לכן טבעי שהוא המקום הראשון בבית, שנרצה יפה, נוח, מזמין ומרשים. הדבר הראשון שאני עושה כשאני מעצבת סלון הוא לבדוק את הדרך הטובה ביותר להעמיד את הריהוט. אני בודקת מהו המבט הרצוי למי שיושב על הספה, מהו מרחק הצפייה מהטלויזיה (יחסית לגודל המסך הרצוי) והאם הישיבה היא עם הפנים או עם הגב לחלל או לנוף. בהתאם לכך אני מייצרת העמדת ריהוט אופטימאלית לרהיטים בסלון. למה זה חשוב? כי העמדת הריהוט קובעת את תכנית החשמל והתאורה ולכן חשוב לקבוע אותה תחילה.

מיקום הטלויזיה ועיצוב קיר הטלויזיה

הטלויזיה, ברוב בתי ישראל היא מדורת השבט, כלומר המקום אליו פונים רוב היושבים בסלון. לפיכך מיקום נכון שלה בחלל, הוא הצעד הראשון ב עיצוב סלון. במידה ואין לכם טלויזיה בסלון, אתם מוזמנים לעבור ישירות לפיסקה הבאה. לצערי לעיתים קרובות מתכננים נוטים להקל ראש בחשיבות הנושא ולמקם את הטלויזיה על הקיר הארוך היחיד בסלון. כתוצאה מכך נוצרים מצבים לא רצויים כמו גב ספה מול דלת כניסה, ישיבה עם הגב לנוף או לחלל, ספה שאינה מול טלויזיה ועוד. ניתן ליצר את הפתרונות העיצוביים, שיאפשרו למי שיושב על הספה לראות מולו את ה"נוף" היפה ביותר (אם זה תוך הבית או מחוצה לו) וגם להיות מסוגל לצפות בטלויזיה מבלי שיתפס לו הצואר. הטלויזיה לא חייבת להיות ממוקמת על קיר, קיימים היום מגוון פתרונות למיקום של טלויזיה על רהיט או על עמוד שמחובר לרצפה או לתקרה. במידה והטלויזיה כן נמצאת על קיר, נהוג להפוך אותו ל"קיר הכוח" של הסלון, כלומר לעצב אותו כקיר מרשים שמושך את העין. דוגמאות רבות מעיצובים שלי תוכלו לראות בתמונות שמשמאל. לצפייה בבתים מעוצבים רבים שעיצבתי, לחצו כאן.

בחירת סגנון וגוונים

הסגנון של הסלון וגווניו, בדרך כלל מכתיבים את עיצוב הבית כולו על מנת ליצר הרמוניה בחלל ותחושה של המשכיות בזמן השיטוט בבית. כדי לבחור סגנון, רצוי לחפש תמונות של עיצוב סלון בגוגל או באתרים של מעצבות פנים ולבחור תמונה אחת יותר שאתם מתחברים לעיצוב שלה. נסו להגדיר קודם כל לעצמכם ואחר כך למעצבת שלכם מה אתם אוהבים.

קניית הריהוט לסלון

לאחר שיטוט בחנויות רהיטים, מומלץ לרכוש את כל הריהוט הסלוני בחנות אחת. כך תוכלו לוודא התאמה של כל פרטי הריהוט זה לזה ולדאוג לכך שיצרן הרהיטים ישתמש באותו עץ גם בשולחן וגם במזנון. אני מעדיפה לקנות רהיטים בחנויות המייצרות את הריהוט בארץ, כי זה מאפשר גמישות מקסימלית במידות, בבדים ובהתאמת הרהיטים לצרכים שלכם.

שימוש בהדמיה בעיצוב סלון

לרוב האנשים קשה לדמיין איך יראה הסלון אחרי…לשם כך נועדה ההדמיה. רק בעזרת הדמייה, תוכלו לראות איך גוון הספה משתלב עם הגוון של השליכט על קיר הטלויזיה ואיזה גוונים נוספים כדאי לזרוק כנגיעות של צבע בחלל. רוצים סלון מושלם? אל תתפשרו על שלב זה. בתמונות משמאל תוכלו לראות כיצד הדמיה הפכה למציאות.

תכנון התאורה בסלון

תאורה היא אחד המרכיבים המרכזיים בעיצוב בית, כל שכן בעיצוב סלון. תאורה המתוכננת נכון מאפשרת מספר תרחישים של פעילות בחלל. לדוגמא: הדלקת כל האורות ביחד כשאנו מארחים, או הדלקת תאורת אוירה בלבד בזמן צפייה בטלויזיה. תכנון נכון של תאורה דורש ידע ומיומנות, לכן מומלץ להעזר במעצבת פנים. גופי התאורה בסלון צריכים להתאים זה לזה וגם לריהוט שנבחר ולסגנונו. לכן קנו תאורה בחנות תאורה מצוינת המחזיקה מבחר גדול של גופים מסוגים שונים.

תכנון סלון ופנג שואי

על אף החשיבות של הסלון בעיצוב הבית, זהו לא איזור חשוב במיוחד על פי הפנג שואי. האיזורים החשובים בבית על פי הפנג שואי הם מרכזו, דלת הכניסה, מיקום הכיריים במטבח ומיקום ראש המיטה בחדר שינה הורים. אף על פי כן, יועץ פנג שואי מקצועי ידע איך לנצל את "הכוכבים" שממוקמים בסלון לתועלת בני הבית ומתי לחזק או להחליש אותם.

עומדים בפני עיצוב הסלון שלכם?
התקשרו או מלאו פרטיכם ואני אחזור אליכם.

ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי
050-2005415

זקוקים לייעוץ בנוגע לעיצוב סלון ?

הזמינו אותי לפגישה בת שעתיים בבית שלכם.

לפרטים על פגישת ייעוץ לעיצוב הבית לחצו כאן

סירטון שלי- טיפים לעיצוב סלון. לסרטונים נוספים לחץ כאן. 

עיצוב סלון, עיצוב קיר טלויזיה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב קיר טלויזיה ברמת אפעל. לפרויקט המלא לחץ כאן

עיצוב סלון, סלון צבעוני, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון בסגנון צבעוני, לפרויקט המלא לחץ כאן

עיצוב סלון, סלון אקלקטי סכפר סבא, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון בסגנון אקלקטי שעיצבתי בכפר סבא. לפרויקט המלא לחץ כאן

עיצוב סלון, הדמיה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

הדמיה של סלון בגן יבנה

עיצוב סלון, סלון מעוצב בגן יבנה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

אותו סלון אחרי העיצוב. לפרויקט המלא לחץ כאן

שיתוף ברשתות החברתיות
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Call Now Button