איך מעצבים דירה או בית, מבלי להיכנס לחובות?

ואיך מחלקים את התקציב מראש, כך שישאר לכם כסף לאותם פריטי עיצוב שייתנו את הטאץ' הסופי לבית שלכם? הסוד הוא קודם כל תכנון מדויק ומדוקדק של השיפוץ ובמהלכון הכנת "כתב כמויות". כי כתב כמויות היא הדרך היחידה לשלוט ב עלות שיפוץ דירה. 

  • כתב כמויות הוא מסמך שאני עורכת לקראת סיום שלב התכנון, לפני שהוצאנו אפילו שקל אחד על הביצוע.
  • המסמך הזה הוא נגזרת של תכניות העבודה ומכיל רשימה שיש בה סעיפים של עבודות ומוצרים, כולל כמויות. עבודות דוגמת הריסה, בניה, חשמל, צבע ופרטים לקניה כגון ריצופים, אריחים למקלחות, כלים סניטריים, גופי תאורה, וילונות, רהיטים וכו'.
  • כתב הכמויות הוא נגזרת של התכניות לביצוע. לכל סעיף וסעיף יש הגדרת כמות ומחיר. הוא נערך על ידי בתוכנת אקסל, כך שבסיום עריכתו יש סך הכל ויודעים כמה יעלה לעצב את הבית שלכם, על פי מה שתיכננו ביחד. כעת מה שנשאר זה לבדוק האם העלות תואמת את התקציב שלכם.

המסמך הזה נערך על ידי בשלב שבו הכל עדיין פתוח ואפשר לבצע שינויים תיכנוניים, לכן הוא מהווה כלי מדהים לתיכנון תקציב.

  • הוא מאפשר להתאים את התכנון לתקציב ולא להפך.
  • כתב הכמויות ניתן לקבלני השיפוצים, בצירוף תכניות העבודה, עליו הם רושמים את הצעת המחיר שלהם, על סעיפיה השונים. בדרך זה אתם מקבלים הצעות מחיר שניתן להשוות ביניהם ושהן ריאליות להקף השיפוץ. קחו לדוגמא את סעיף עלות עבודות החשמל, בכתב הכמויות רשום בדיוק לכמה שקעים חדשים תזדקקו, כמה נקודות מאור חדשות וכו', כך שהצעת המחיר שתקבלו מהחשמלאי תהיה ריאלית ולא היפותטית.
  • כשהתקציב מוגבל מאוד, כתב הכמויות חיוני ממש, כי הוא מאפשר להחליט מראש איזה סכום של כסף מקצים לכל מרכיב ומרכיב בעיצוב, דבר שמסייע לא להתפתות בחנויות. לדוגמא, אם הוחלט להקצות 10,000 ש"ח לריצוף וחיפויים, ניתן לכוון את המוכרת להציג בפניכם, רק את האריחים הרלוונטים. 
  • כך שבסופו של דבר כתב כמויות, הוא כלי שמפשט את תהליך בחירת החומרים, ע"י צמצום המגוון שיש בחנויות למה שרלוונטי לתקציב שלכם. 

 אז בפעם הבאה שאתם משפצים בית, דרשו מהמעצבת שלכם להכין כתב כמויות, על מנת שתסיימו את השיפוץ עם חיוך וללא חובות (-:

רוצים לדעת עוד על עלות שיפוץ דירה ואיך מסיימים אותו ללא חריגה? לחצו כאן
לפרויקטים שלי, לחצו כאן

אשמח לעזור לכם.
ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי
050-2005415