עיצוב פנים הבית בבת אחת או בשלבים, מה עדיף?

כבר זמן מה שאתם חושבים על עיצוב פנים הבית ועומדות בפניכם שתי אפשרויות: הראשונה, להשקיע את סכום הכסף שיש לכם ולעשות עיצוב פנים חלקי. השנייה- להשקיע סכום כסף גדול יותר (אולי לקחת הלוואה) ולשפץ את כל הבית בבת אחת. אז מה עדיף?

שיפוץ חלקי: יתרונות וחסרונות

לשיפוץ חלקי או שיפוץ בהמשכים שני יתרונות עיקריים. הראשון הוא שאינכם זקוקים לסכום גדול מאוד של כסף. השני, יתכן שתוכלו להשאר בבית בזמן השיפוץ. החיסרון העיקרי בעיצוב פנים הבית בהמשכים הוא שבכל שלב אתם צריכים להתאים את העיצוב החדש לקיים ולכן אינכם יכולים "להתפרע" עם הדימיון ולהגשים כל חלום. ככה יוצא שלאורך שנים וכמה שיפוצים, אתם נשארים עם אותו סגנון בית פחות או יותר. חיסרון נוסף: זה עלול להראות בסוף כמו "טלאי על טלאי". תמיד יהיו דברים ישנים שלא מתאימים לדברים החדשים והתוצאה אף פעם לא ממש מושלמת. חיסרון שלישי: אם תסכמו את הזמן שבו חייתם בשיפוץ בכל אותם שיפוצים קטנים ואת העלות, תיראו שסבלתם הרבה יותר זמן מאשר אם הייתם עושים את הכל בבת אחת.

עיצוב פנים הבית בבת אחת: יתרונות וחסרונות

היתרון הגדול כשמשפצים את הכל והולכים על "הכל חדש" הוא שיש לכם הזדמנות חד פעמית להגשים חלום, לשנות סגנון ולבחור כל מה שבא לכם. להפוך בית כפרי למודרני, לבן לשחור, מונוכרום לצבעוני וכו'.
שנית, אם בחרתם נכון ודאגתם ליצר הרמוניה, יש סיכוי טוב שהתוצאה תהיה מושלמת ואתם תהיו שמחים ומאושרים ותרגישו שהגשמתם חלום. חסרונות: העלות הגבוהה שצריך להוציא בבת אחת היא ללא ספק החיסרון המרכזי. לדוגמא, כדי לשפץ בבת אחת דירת 4 חדרים על כל תכולתה, תזדקקו ל- 300,000 ש"ח לפחות. חיסרון מרכזי נוסף הוא הצורך לצאת מהבית לכמה חודשים טובים. זה לא נוח מצד אחד וזו עלות נוספת שצריך לקחת בחשבון מהצד השני.

את הבית שלי עיצבתי בהמשכים:

עיצוב פנים הבית שלי קרה בהמשכים. בתחילה קנינו ספות בגוון בז'. כעבור שנה החלטנו לעצב את קירות הסלון ולכן בחרנו טפט שמתאים לספות בגוון בז'. כעבור כמה שנים החלטנו לשפץ את שירותי האורחים שסמוכים לסלון, אז בחרנו בגוונים של חום ולבן, שמתאים לבז'. אחרי זמן מה החלטנו לרצף מחדש, אז בחרנו ריצוף דמוי עץ מולבן. ואז…אחרי תקופה החלטנו שהגיע הזמן להחליף את המטבח, אז הריצוף החדש יחסית, הכתיב את צבע המטבח ולכן בחרנו במטבח לבן. על אף שהבית שלי מתחדש כל הזמן, נשארתי פחות או יותר באותו סגנון, כי בכל שלב הייתי מוכתבת על ידי דברים שעשיתי בשלבים הקודמים.

אז מה אני ממליצה?

אם יש לכם אפשרות, אני ממליצה לכם לעשות הכל בבת אחת. זה דורש לגייס תקציב גדול יותר או להמתין זמן ארוך יותר, אבל ככה תקבלו תוצאה מושלמת. קחו מעצבת פנים מומלצת, חפשו דירה לחודשיים שלושה, צאו לדרך והגשימו לעצמכם חלום פעם אחת ולתמיד.
ומה איתי? מודה ומתוודה, אין לי סבלנות לחכות, כנראה אמשיך לעצב לעצמי בהמשכים. מזל שאני מעצבת פנים.

זקוקים לייעוץ?

אתם מוזמנים לדבר איתי בטלפון או לתאם איתי פגישת ייעוץ
ל
צפיה בפרויקטים שלי לחצו כאן.
לקריאה אודותיי, לחצו כאן

ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי
050-2005415

עיצוב פנים הבית בבת אחת או בשלבים, בית שעוצב בבת אחת, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב פנים הבית במושב צופית. שיפוץ כללי שבוצע בבת אחת

עיצוב פנים הבית בבת אחת או בשלבים, בית שעוצב בשלבים בבאר טוביה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

שיפוץ חלקי בבית שעיצבתי בבאר טוביה. 

מטבח בבית שעוצב בשלבים בבאר טוביה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מטבח ששודרג בבאר טוביה. לא תמיד צריך להרוס את הקיים

עיצוב פנים בבת אחת או בשלבים, עיצוב פנים הבית שלי, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב פנים הבית שלי שבוצע בשלבים

שיתוף ברשתות החברתיות
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Call Now Button