רויטל ודני נכנסו לביתם החדש לפני כשנתיים. בזמנו הם השקיעו בשיפוץ אבל לא נשאר כסף ל הום סטיילינג. 
כעת, שנתיים אחרי הם החליטו שהגיע הזמן ל הום סטיילינג, כי חסרה להם תחושת ההרמוניה והחמימות בביתם, תחושה המתקיימת כשהכול במקומו והכול משתלב והכול על פי טעמם. בנוסף, הם מתלבטים ברכישה של ריהוט ווילונות ולא ממש שלמים עם הגוונים על הקירות. כאן אני נכנסתי לתמונה. לסוג העיצוב הזה קוראים כאמור הום סטיילינג או הלבשת הבית. 
 

איך מתחילים ?

 
הגעתי לביתם של דני ורויטל והקשבתי היטב לרצונותיהם השונים.
בחנו יחד את הריהוט הקיים והתלבטנו איזה ממנו כדאי שיישאר, איזה יעבור צביעה או שדרוג, מה ישנה את מיקומו או ייעודו ומה נשאר לרכוש.
בשלב הבא שרטטתי עבורם הדמיה תלת ממדית של הסלון החדש, עם קרניז הגבס והתאורה עליה המלצתי, בשילוב הוילון והריהוט המומלץ על ידי. הראיתי להם כיצד חיפוי מעניין על קיר הטלביזיה ישדרג את מראה הסלון ומדוע השידה הקיימת מתאימה דווקא בפינה אחרת בסלון. בנוסף, תכננתי עבורם ארונות ופרטי נגרות שונים לבית וביקשתי הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים.
 

הום סטיילינג על פי תקציב נתון

 
אחת השאלות הראשונות שאני שואלת לקוחות היא מהו תקציב השיפוץ ומיד אחר כך מהם סדרי העדיפויות. בפרויקט הנוכחי התקציב היה 70,000 ₪. על מנת לעמוד בו, הכנתי "כתב כמויות", שהוא בעצם רשימה של מרכיבי השיפוץ, כולל כמויות ועלויות. כל קרניז, כל גוף תאורה, כל ספה וכל התקנה או עבודת צביעה נכנסים כשורה לכתב הכמויות. בעזרתו, אני מקבלת הצעת מחיר מבעלי מקצוע, או מחנויות וכך, אנו יודעים מראש אם התקציב יספיק, ואם לא, על מה כדאי לוותר, או מה ניתן לדחות לשלב מאוחר יותר.
 

ביקור בחנויות, מדוע כדאי עם מעצב פנים?

 
דני ורויטל הם זוג מקסים ובכל זאת, הם שני אנשים. לכל אחד מהם דעה משלו בכל נושא הקשור לביתם. לדוגמא, דני מעדיף אפורים, רויטל מושכת דווקא לכיוון בז'ים וחומים. מה עושים ? תפקידי כמעצבת הוא להביא את דעתי המקצועית ועדיין לנסות לגשר בין הדעות השונות של בני הזוג. זה לא סוד שבנייה ושיפוצים הם אחד הזרזים לגירושים ולכן אני כמעצבת – בתפקיד המגשרת.
הוא רוצה זול והיא יקר? אני אמצא את הדרך להשביע את רצונה בפריט אחד יוקרתי ואדאג שהיתר יהיה זול יותר. אצל דני ורויטל כבר היו בבית מספר פריטים אפורים דוגמת קיר אחד אפור מנצנץ, שעליו לא רצו לוותר. לכן ויתרנו על הבז'ים והחלטנו להמשיך עם הקו האפרפר. עזרתי להם לבחור כורסאות אפורות שישתלבו עם הספה הקיימת, כדי להכניס כתמי צבע. בחרנו כריות בגוון בורדו (שרויטל מאוד אוהבת) וציור שמן עם כתמים אדומים (שדני אהב). בחרנו שולחן בגוון  אלון ושולחן פינת אוכל תואם.  השידה הסלונית הישנה נצבעה על ידנו בלבן, כך חסכנו המון כסף. את קיר הטלביזיה חיפינו באבן אפורה שיצרה נקודת מיקוד לחדר ותכננתי עבורם שידת DVD מקסימה שבוצעה על ידי נגר.  כל כך הרבה התלבטויות והחלטות שצריך לקחת ובכל זאת, בעזרתי, הסתובבנו בחנויות כ- 6 שעות בלבד.
       
שיפוץ הבית "בקטנה" 
 
על אף שמדובר ב הום סטיילינג , לעיתים נדרש גם שיפוץ קטן. בבית של דני ורויטל, היינו זקוקים לאיש גבס, צבעי ונגר. את בעלי המקצוע בדרך כלל אני מביאה, מהסיבה הפשוטה, אני זקוקה לבעלי מקצוע שמחויבים לי בטווח הארוך ולכן לא ירצו לפשל. שלב הפיקוח הוא קריטי בשיפוץ. גם אם קיבלתם תוכניות מדויקות ממעצב פנים, חשוב מאוד לדאוג שבעלי המקצוע מבצעים בדיוק על פיהן, ללא פרשנות משלהם. כבר קרה לי לא פעם, שבעל מקצוע לא בדיוק הבין את התוכנית וביצע משהו אחר לגמרי. במקרים כאלה, אני לא מתפשרת ושולחת אותו בחזרה לבצע תיקונים. האינטרס של בעלי המקצוע הוא לבצע את העבודה לשביעות רצוני המלאה, על מנת שאפנה אליהם גם בפעם הבאה. הלקוח מרוויח עבודה מקצועית ומהירה, ללא חיכוכים וללא "עצבים".
 
השלב הסופי והמהנה: הלבשת הבית
 
זה השלב בו אתם מתלבטים איזה מחפצי הנוי הקיימים כדאי להציג בנישה החדשה (אם בכלל), האם בד הוילונות צריך להיות חלק או מקושקש, איזו תמונה הכי תתאים לסלון  ואיזה פסל כדאי להציב על המזנון. בשלב זה, אחרי כל כך הרבה החלטות, אתם בדרך כלל עייפים ומבולבלים. אבל בשבילי, זה השלב הכייפי בתהליך, בו אני מסייעת לכם להחליט מהם האביזרים שיהפכו את הבית שלכם לנוצץ ויוקרתי או למזמין וביתי (אתם בוחרים).
לעיתים אני ניגשת לחנויות ומביאה איתי אביזרים שהם לטעמי, אליהם מוצמד תג מחיר. אני מציגה אותם לראווה במקום המיועד להם ואתם בוחרים מהם את מה שמתאים לכם. דרך זו חוסכת לכם שעות של שיטוט והתלבטות ממבחר אינסופי שקיים בחנויות. במקרה הספציפי הזה, בחרנו מספר אביזרי מקרמיקה שבוצעו עבורם בהזמנה מיוחדת.
זהו, הפרויקט הושלם. דני ורויטל, תתחדשו.
 
לסיכום:
הום סטיילינג הוא עיצוב פנים לכל דבר, הוא דורש את אותה תשומת לב, כישרון ורגישות לאנשים, בדיוק כמו בשיפוץ גדול. אשמח לסייע לכם בכך ולחסוך לכם זמן, כסף והמון כיתותיי רגליים. 
לפרויקטים שלי הכנסו לכאן
 
השתכנעתם ?  רוצים גם הום סטיילינג ? יאללה, תרימו טלפון… או השאירו פירטיכם ואני אשמח להתקשר אליכם
 

  סרטון בנושא איך מתאימים את הצבעים בבית

  הום סטיילינג,הלבשת סלון בבאר טוביה,ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

  הלבשת סלון בבאר טוביה

  הום סטיילינג,עיצוב קיר טלויזיה בנס ציונה,ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

  עיצוב קיר טלויזיה בנס ציונה

  הום סטיילינג, שדרוג מטבח בבאר טוביה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

  שדרוג מטבח בבאר טוביה

  הום סטיילינג, הלבשת חדר שינה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

  הלבשת חדר שינה