עיצוב בית נגיש

צילה וגילה, שתי לקוחות שלי כרגע, שתיהן סביב גיל 60, האחת אלמנה טריה, השניה גרושה ותיקה. שתיהן (כל אחת בנפרד) רכשו דירת קבלן קטנה בעיר הגדולה ושתיהן מתרגשות מאוד לקראת הפרק הבא בחייהם. עיצוב דירה הוא תהליך כיפי, שכולל תכנון מטבח וסלון וחדר שינה וקירות דקורטיביים ומחשבה על פינוקים ואירוח ובילוי ושעות פנאי, אבל כשהלקוחות סביב גיל 60, אני אתייחס גם לנושא עיצוב בית נגיש, מהסיבה הפשוטה: יש סיכוי שזו הדירה שבה יזדקנו. כבר בשיחות הראשונות שלנו, שוחחתי עם שתיהן על חשיבות עיצוב בית נגיש. אבל התגובה שלהן הייתה כל כך שונה.

עיצוב בית נגיש – למה השוני בגישה לנגישות בין אנשים שונים?

צילה, התאלמנה מבעלה אחרי מחלה קשה. בחודשים האחרונים לחייו, הוא היה בכסא גלגלים והם נאלצו לשפץ ולהתאים את הבית שלא היה נגיש לכיסא גלגלים. לכן היא מודעת היטב לנושא הנגישות ולחשיבות של בית נגיש וביקשה אותו עוד לפני שהצעתי. אבל לגילה, הנושא הזה פותח דיון במחשבות, שהיא מנסה להדחיק. היא מרגישה את עצמה צעירה, לא רוצה לחשוב על הזיקנה, מסרבת לדמיין את עצמה בכסא גלגלים ומתנגדת לכל הצעותי להנגיש את הדירה. לדוגמא: בדירה של גילה מתוכננת אמבטיה ואני מאוד ממליצה לה להפוך אותה למקלחון, אליו ניתן להיכנס גם עם כסא גלגלים. אבל גילה "לא מתכננת" להיות בכסא גלגלים. היא רואה את עצמה צעירה ובריאה לנצח נצחים….זה נראה לה בזבוז כסף, היא מעדיפה להשקיע אותו במקומות אחרים. לשמחתי הצלחתי לשכנע אותה להפוך את האמבטיה למקלחון, כששאלתי אותה איך תכנס לאמבטיה אם ״יתפש״ לה הגב כשהיא גרה לבדה? זה כבר נשמע לה הגיוני…תרחיש שהיא כן מוכנה לקחת בחשבון.

אז מה חשוב בעיצוב בית נגיש? (צפו בתמונות להמחשה)

עם כל הקושי לחשוב קדימה, עיצוב דירה נגישה חשוב מעין כמוהו ואני מרגישה תחושה של שליחות כשאני מדברת על זה עם לקוחותיי. בדיוק כמו מחשבות על קרן פנסיה וצוואה – דברים שאנחנו אוהבים להדחיק, חשוב להקדיש מחשבה גם לנושא נגישות הדירה. אז מה חשוב לקחת בחשבון?
– מעברים רחבים, להבדיל ממסדרונות צרים ומתעקלים ופתחים ברוחב 90 ס״מ לפני משקוף (המאפשרים מעבר קל של כיסא גלגלים).
– תכנון העמדת הכלים הסניטריים במקלחת כך, שיהיה קל להתנועע שם עם כיסא גלגלים ולהגיע לכל מקום ללא עזרה.
– ויתור על אמבטיה לטובת מקלחון רחב ונוח
– ללקוחות שמשתפים פעולה, אני מזכירה בזהירות את המטפל הזר…זאת עובדה שרבים מהקשישים כיום מטופלים ע״י מטפל צמוד ואם זה אפשרי, אולי כדאי לתכנן עבורו חדר ומקלחת נפרדת. אבל זה למתקדמים…

עיצוב בית נגיש – בתלת מימד

את כל אלה אני עושה כהרגלי בתלת מימד וממחישה ללקוחות שלי כמה זה חשוב ואיך זה יקל על חייהם.
ושנייה אחרי זה אנחנו שוכחים מכל הסיפור ומתפנים לחלקים הכייפים של העיצוב, כמו לתכנן את המטבח, את איזור האירוח וחדר השינה.
לפרטים נוספים על עיצוב בית לגיל בשלישי לחצו כאן

אז שתהיו לי צעירים ובריאים.
ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי


עיצוב בית נגיש
050-2005415

 

תנועב חופשית עם כיסא גלגלים, עיצוב בית נגיש, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מעברים רחבים לתנועה קלה של כיסא גלגלים

עיצוב בית נגיש, מקלחת נגישה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב מקלחת נגישה

עיצוב בית נגיש, פתחים רחבים למעבר של כיסא גלגלים, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

פתחי דלתות רחבים עבור כיסא גלגלים

 

שיתוף ברשתות החברתיות
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Call Now Button