עיצוב חדרים לאורחים

חדר אירוח הוא חדר בבית שמשמש את האורחים המגיעים ללון אצלנו 

עיצוב חדרים לאירוח תלוי בשאלה האם יש לנו חדר שאנו יכולים להקצות אותו לאירוח בלבד, או שהחדר משמש אותנו ביום יום, גם לפונקציה אחרת. במקרה הראשון, חדר האירוח הוא בעצם חדר שינה, עיצובו יהיה דומה לחדר בבית מלון. רצוי שתהיה בו מיטה זוגית, המכוסה בכיסוי מיטה (כי מרבית הזמן בעצם לא משתמשים בה), כדאי  להחזיק גם מיטת יחיד מתקפלת, למקרה שתירצו לארח אדם נוסף. את המיטה הזאת אפשר לאחסן בתוך הארון, שתוכנן במיוחד לשם כך), כך המיטה המתקפלת לא תצבור אבק ולא תפריע למראה החדר.
על החלון רצוי שיהיה וילון קפלים שמאפשר החשכה חלקית או מלאה של החדר, רצוי שתהיה בו שידה שעליה ניתן להניח את התיק או המזוודה ותאורה מיותר ממקור אחד, לדוגמא: תאורה כללית מהתקרה ובנוסף, מנורות קטנות המונחות על שידה שנותנות תאורה רכה יותר. בחדר אירוח מפנק רצוי שיהיה גם מסך טלביזיה שתלוי על הקיר. זה יאפשר לאורחים שלכם וגם לכם, פרטיות מסוימת בשעות מסוימות של היום.      

חדר אירוח דו שימושי

במקרה השני, כמו במרבית הבתים, חדר האירוח הוא השימוש המשני של אותו חדר.
לדוגמא: חדר העבודה בבית יכול בקלות להפוך לחדר אירוח. על מנת שהחדר יוכל לשמש לשתי הפונקציות, את האחסון של חדר העבודה: קלסרים, ספרים וניירת, רצוי לתכנן בארונות סגורים ולא במדפים פתוחים (שכן ספרים וקלסרים צוברים המון אבק, לא נעים לישון בחדר כזה). המיטה, במקרה של חדר כזה, תהיה ספה נפתחת, המכילה גם ארגז למצעים.  במידה והחלל מאוד מוגבל, יש היום מיטות זוגיות הנסגרות אל תוך נישה בקיר ונפתחות רק כשיש אורחים. זה מאפשר ניצול מקסימאלי של חלל חדר האירוח,  לצרכים יומיומיים אחרים. 

גוונים ותאורה בחדר לאירוח

חשוב לצבוע את החדר בגוונים חמימים שאינם לבן. מאחר שחדר אירוח צריך להשרות הרגשה נוחה ולקלוע לטעמם של אורחים שונים, בחרו בגוונים פסטליים רכים ולא בגוונים חזקים. מומלץ שימוש בקשת גוונים מונו-כרומטית (גוונים שונים של אותו צבע). המונו כרום שבין ב'ז לחום למשל, נחשב לניאטרלי כי מרבית האנשים יאהבו אותו. זו תהיה בחירה מצוינת לחדר כזה. חשוב להשתמש בתאורה חמימה לחדר כזה. גם אם בחרתם בגוף תאורה לד (בגלל החיסכון באנרגיה), בחרו לד בגוון צהבהב -קרוי warmlight . אם החלל קטן, רצוי שהתאורה תהיה צמודה לתקרה והקפידו שלא יהיה סינוור מהנורה למי ששוכב על המיטה.
מקומות אחסון בחדר אירוח
הציבו שידה או ארגז שיכול לשמש לאחסון הכריות והשמיכות ביום יום, והופך למעמד למזוודה של האורחים. זה מאוד לא נעים להניח מזוודה פתוחה על הרצפה ולפשפש בתוכה. הוסיפו שטיח צמרירי בגוון חם, שמוסיף חמימות לכל חדר, תלו וילון על החלון, גם הוא בצבעים חמימים. כדי להוסיף אופי וצבע לחדר מבלי להשקיע כסף רב ביצירת אומנות, ניתן להשתמש במדבקת קיר מעניינת, לדוגמא: מדבקה של עץ או ענף.
חדר אירוח שהוא גם חדר נכדים
לעיתים השימוש של חדר האירוח הוא אחר: אצל אחד הלקוחות שלי, עיצבתי את חדר האירוח גם כחדר הנכדות- החדר שבו מבלות הנכדות כשהן מגיעות לסבא וסבתא. בחרתי בגוונים שהם ילדותיים, אך לא ילדותיים מדי עבור אורחים, את הספה הנפתחת ציפינו בכיסוי סגול עם כריות צבעוניות, אך לא ילדותיות ואת הרהיטים בחרנו בגוון שמנת שהוא גוון ניאטרלי- חסר גיל. כך הנכדות נהנות מחדר ילדים מזמין ומשעשע ביום יום, שהופך לחדר אירוח לעת מצוא.

מתעניינים בעיצוב חדרים לאירוח? צרו קשר

 

עיצוב חדרים לאירוח, חדר המשמש לקליניקה וגם לאירוח, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

חדר בבית המשמש כקליניקה וגם לאירוח, המדף המתפתל על הקיר הוא בעצם מיטה נשלפת

עיצוב חדרים לאירוח, חדר עבודה המשמש כם לאירוח הנכדים, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

חדר עבודה המשמש גם לאירוח הנכדים

עיצוב חדרים לאירוח, חדר אורחים שמרגיש כמו בית מלון, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

חדר לאורחים שמרגיש כמו בית מלון

עיצוב חדרים לאירוח, חדר שינה לאורחים עם מקלחת נפרדת, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

חדר ילדים עם מקלחת צמודה, המשמש גם כחדר לאורחים

 

שיתוף ברשתות החברתיות
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
Call Now Button