בונים בית? מתכננים שיפוצים? בוודאי אתם שוקלים לשכור את עזרתו של אדריכל או מעצב פנים. אבל איך תסבירו לו מה אתם רוצים? איך מגדירים את הסגנון שלכם? עיצוב פנים כפרי? עיצוב בית מודרני ? קלאסי? או אחר? ומה בעצם ההבדלים בינהם? במאמר הבא תוכלו לקרוא על סגנונות בעיצוב פנים ולהגדיר את הסגנון האהוב עליכם. 

עיצוב בית מודרני

סגנון מודרני, כשמו כן הוא, אופנתי בימים אלה. מדובר בעיצוב בקווים ישרים בד"כ, בד"כ צבעים קרים (לבן, אפור, שחור, אדום), מינימליסטי בעיקרו (מבוסס על המשפט המפורסם- "פחות זה יותר"). הסגנון המודרני מכונה גם סגנון היי טקי והוא מכיל כאמור צבעוניות מאופקת ללא פרטים קטנים, ניקיון צורני (הכול מתחבא בתוך הארונות), ללא עודף חפצים (חל איסור מוחלט להשאיר את הצעצוע של הילד בסלון), שימוש במתכת או נירוסטה, זכוכית, בטון, פלסטיק וחומרים "קרים". זהו סגנון שמצטלם מצוין, אך משדר קרירות מסוימת שלא מתאימה לכל אחד, במיוחד אם אתם לא הכי מסודרים, בלשון המעטה. לדוגמא של בית שעוצב בסגנון מודרני לחצו כאן. 

עיצוב בית מודרני חם ועיצוב פנים צבעוני

סוג נוסף של עיצוב בית מודרני הוא עיצוב בית מודרני חם. זהו סגנון ביניים בין המודרני לכפרי, הוא צבעוני וביתי יותר. לחצו כאן כדי לראות עיצוב בית מודרני חם שאני עיצבתי. 
ואם אתם חובבי צבעוני לחצו כאן כדי לצפות בבית מודרני חם וצבעוני שעיצבתי. רוצים עוד דוגמא לבית מודרני חם וצבעוני? לחצו כאן. 

עיצוב פנים כפרי לעומת עיצוב בית מודרני

אם הסיגנון המודרני נמצא בצד האחד של הסקאלה, הסגנון הכפרי נמצא בקצה השני. מדובר בסיגנון שמשדר בעיקר נוחיות של אנשים שחיים כאן. בסגנון כפרי יש שימוש רב בחומרים טבעיים דוגמת עץ (רצוי בעיבוד גס או במראה ישן), רהיטים צבועים בצורה "לא מושלמת"- משוייפת בפינות, אבן, שימוש עשיר בטקסטיל צבעוני ואפילו פירחוני בספות, וילונות ושטיחים. בסגנון הכפרי, החפצים הרגילים של הבית משתלבים נהדר. הוא משדר נוחיות.  לדוגמא של בית שעוצב בסגנון כפרי לחצו כאן.


עיצוב פנים סגנון קלאסי לעומת עיצוב בית מודרני

סגנון אירופאי, המשדר יוקרה (תחשבו על ארמון), הצבע השלט הוא שמנת (לבן קרמי), שימוש ניכר בתאורה רכה, שילוב של קרניזים, מראות בעלות פיתוחים פרחוניים, ריהוט בסגנון עתיק לייט (פיתוחים בעץ), שנדלירים גדולים המשלבים קריסטלים, קוים מעוגלים, וילונות קפלים, טפטים.


עיצוב פנים סגנון רטרו/וינטאג' לעומת עיצוב בית מודרני

רטרו משמעותו חזרה למה שהיה בעבר. הכוונה לשחזור הסגנון של המאה שעברה – בעיקר בשנות הארבעים עד השישים שלה. האופנה אז כללה טפטים צבעוניים, ריהוט פלסטיק, שימוש בסקאי, גופי תאורה מזכוכית, אריחי קרמיקה מעוטרים ונועזים. זהו סגנון נועז שיש לו אמירה של נוסטלגיה. וינטייג' הוא מושג מאותו עולם. משמעותו שימוש ברהיטים ואביזרים ישנים ממש (לאו דווקא חיקוי שלהם). חובבי הוינטייג' מתחברים גם למגמה הירוקה התומכת ב"קיימות" = שימוש בישן במקום החלפתו בחדש. לצפייה בחנות שעיצבתי בסגנון רטרו לחצו כאן.

   
עיצוב פנים סגנון אקלקטי לעומת עיצוב בית מודרני

סגנון המשלב את כל הסגנונות יחדיו בדרך האהובה עליכם. מתאימה לאנשים עם חוש טעם מפותח ובעלי אמירה עיצובית. מתאימה גם לאנשים שרוצים לשלב את הרהיטים הישנים בעיצוב דירתם החדשה. בסגנון זה אין כללים, בתנאי שהתוצאה מאירת עיניים, יש בו מקום לאוספים ולשילוב של ישן וחדש מתאימה מאוד לאמנים ומעצבים. לצפייה בדירה שעיצבתי בסגנון אקלקטי לחצו כאן. 

לסיכום: אין זה משנה כיצד אתם מגדירים את הסגנון שלכם, מה שחשוב הוא שמעצבת הפנים שלכם תדע "לקרוא אתכם" ולעצב לכם בית בטעם ובסגנון שלכם. מעניין אתכם? תתקשרו או השאירו פרטים בטופס שלמטה ואני אתקשר אליכם.

לצפייה בפרויקטים שלי לחצו כאן

 ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי  050-2005415

וידאו קליפ על בתים מודרניים שעיצבתי

תמונות מעיצובים של ענבל קרקו

סגנונות בעיצוב פנים, עיצוב פנים כפרי של בית בגדרה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סגנון כפרי: גווני אדמה, חומרים טבעיים, המון עץ ואבן

סגנונות בעיצוב פנים, עיצוב פנים מודרני מינימליסטי ברמת אפעל, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סגנון מודרני: מינימליסטי, קוים נקיים, גווני לבן ואפור

סגנונות בעיצוב פנים, עיצוב פנים אקלקטי בכפר סבא, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סגנון אקלקטי, שילוב של ריהוט עתיד בעיצוב מודרני

סגנונות בעיצוב פנים, עיצוב בית מודרני חם בגן יבנה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב פנים מודרני חם בגן יבנה