עומדים לפני שיפוץ דירה ? מתכננים לשדרג את הבית? לא יודעים איך להתמודד עם כל מה שעומד להגיע בדרך? מתלבטים בנושא בחירת מעצבת פנים במרכז ? בשורות הבאות אפרט מה בדיוק עושים מעצבי פנים ולמה אסור לכם לוותר על שירותיהם !
 

למה כל כך חשוב לעבוד עם מעצבת פנים במרכז ?

אני רוצה שתדמיינו מבוך, גדול ומסובך, כזה שאתם יודעים  בדיוק מאיפה נכנסים אליו, אבל לא ממש יודעים איך יוצאים ממנו וכמה זמן זה יקח. בכל רגע במבוך, יש פניות שבהן עליכם להחליט אם לפנות ימינה או שמאלה וכל טעות בפנייה משמעותה התארכות הדרך והסתבכות. עכשיו דמיינו לכם שמישהו נותן לכם יד בתחילת המבוך ומוביל אתכם במהירות ובבטחה בדרך הקצרה ביותר עד לסופו, מישהו שכבר יודע את הדרך על בוריה ומכיר את כל הבורות שצריך לעקוף.  
אז המבוך הוא תהליך של שיפוץ או בניה ואני מעצבת פנים בתל אביב – מומלצת. זאת שנותנת לכם את היד ומובילה אתכם בדרך הקצרה והמהנה ביותר עד לסוף: אל בית חלומותיכם.
מעצבת פנים היא לא רק זאת שמייעצת לכם בצבעים או בבחירת וילונות לבית או האם כדי לשים את הספה מול החלון או מול המטבח.
מעצבת פנים טובה תתכנן לכם את הבית בצורה היעילה והחסכונית ביותר. יש לה את היכולת לראות את מה שאתם לא יכולים לראות, היא צופה את הבעיות העתידיות ויודעת לפתור בעיות טכניות והיא תדע לקחת אתכם לספקים הטובים ביותר עם המחירים הטובים ביותר.
כשאתם יוצאים למצוא מעצבת במרכז לא צריך לעניין אתכם סגנון הבתים שעיצבה (מודרני, כפרי וכו'). מה שצריך לעניין אתכם זה מה היה לפני השיפוץ, מה יש היום וכיצד היא הגיעה לכך.
שווה גם להחליף מילה או שתיים עם לקוחות עבר ולברר דברים כמו:
האם היא זורמת עם הלקוחות שלה או נותנת לאגו שלה לשלוט בפרויקט?
האם היא מהימנה?
האם היא עומדת בלוחות זמנים?
האם היא גמישה?
האם היא שולפת פתרונות יעילים שאתם לא חשבתם עליהם?
האם היא שולטת בעולם המושגים המקצועי והטכני?
האם היא גם משמשת, במידת הצורך, גם כמפקחת?
חשוב מאוד לבחור מעצבי פנים מומלצים, כלומר שיש להם המלצות וכמובן, לצפות בפרויקטים שהיא ביצעה, כדי להתרשם מהתוצאה. לפרויקטים שלי לחץ כאן

הפגישה הראשונה בינינו

נעים להכיר, שמי ענבל קרקו ואני מעצבת פנים במרכז (כלומר עובדת בכל איזור המרכז). נתחיל בפגישת היכרות, אתם אותי ואני אתכם. במהלך הפגישה אשמח לשמוע מה אתם רוצים וצריכים, מהו התקציב שלכם ולמה אתם מצפים ממני- המעצבת שלכם. יש הרבה דברים שאתם יכולים ללמוד עלי כבר מהפגישה הראשונה כמו סבלנות, אמינות, גמישות וכמובן מקצועיות. כדאי שתבקשו לראות את העבודות שעשיתי (אני אפנה אתכם לאתר האינטרנט שלי), חשוב שתשוחחו עם לקוחות שלי ותבקשו עלי המלצות. לבסוף, אם זה יתאים לשני הצדדים נתקדם יחד לשלב הצעת המחיר. 
 

 תמחור שכר הטרחה של מעצבת הפנים

 התמחור של עבודתי מורכב מ- 4 שלבי העבודה:
1. שלב הסקיצות התלת מימדיות, מדוע כדאי עיצוב בתלת מימד לחץ כאן
2. שלב תכניות העבודה וכתב הכמויות
3. שלב בחירת החומרים לבית
4. שלב הפיקוח
בהתאם להקף הפרויקט, אני מנסה להעריך לכמה שעות עבודה אדרש בכל שלב וכך מחשבת את שכר הטרחה.
אם תירצו עיצוב על פי הפנג שואי, האבחון יהיה כבר בהתחלה. 
 
השלב הראשון והחשוב ביותר של מעצבת פנים במרכז – תכנון
 מזל טוב. החלטנו לעבוד ביחד.
העבודה שלי בשלב הזה היא תכנון. נתחיל בתכנית דו מימדית של הדירה שהוצאנו מהעירייה, או ממדידה שנערכה בשטח. אני אעבור על התוכנית, אבחן אותה, ואתחיל לחשוב על התכנון.
זה הזמן להתקדם לפרוגראמה- רשימה מילולית של אוסף הדרישות, הרצונות והציפיות שלכם-הדיירים.לדוגמא: משפחה בת 4 נפשות וכלב (שצריך לחשוב איפה תהיה פינת הרביצה שלו), כל אחד מבני הבית צריך את הפינה הפרטית שלו, נדרש גם חדר עבודה, מקום למכונת כביסה וחבלי תליה, החלום שלכם הוא מטבח עם אי, המון אור טבעי (מה שאומר חלונות גדולים ומעט קירות ככל האפשר) והרבה מקומות אחסון. וכמובן תקציב מוגדר. זהו, כעת אני מוכנה להתחיל לשרטט. 
סקיצות בתלת מימד
אני מתכננת וחושבת בתלת מימד.
לכן, אני מתחילה את עבודתי בבניית מודל תלת מימדי ממוחשב של הדירה כפי שהיא כרגע. ואז, מתחיל השלב הכיפי מבחינתי: אני מתחילה להרוס קירות ולבנות חדשים במקומם, להגדיל ולהקטין חלונות, ליצור נישות ולהדביק גופי תאורה ורהיטים. אין לכם מושג כמה חדווה ויצירתיות יש בשלב הזה.
אחרי שהכנתי כמה גרסאות אני נפגשת איתכם- הלקוחות ומראה לכם את המודל התלת מימדי מכל צידיו, כולל הדמיות – מבטים ספציפיים כמו, איך יראה החלל כשאתם עומדים ליד הדלת, איך נראה הסלון מהמטבח, איך תיראה הנישה בסלון וכו'. ככה אפשר לבחון סוגיות כמו האם הבית יראה צפוף? האם הספה הפינתית "תחנוק" את הסלון, האם יש מקום לעוד חדר שירותים, ועוד.
זה השלב שבו אתם הופכים למעצבים לרגע ומבקשים "לקצר קצת את הקיר הזה", להזיז את המיטה לצד השני של החדר ואני עושה שינויים- ON LINE, עד שאנו מגיעים לתוצאה הרצויה ששנינו חושבים שהיא הטובה ביותר.
כמובן ששיקולי תקציב מכתיבים גם הם את התכנית הסופית, ככל ששוברים יותר ובונים יותר ובונים יותר, עלות השיפוץ עולה גם כן.
כעת, אני מדפיסה לכם כמה מבטים תלת מימדיים ואתם הולכים הביתה "לישון על זה לילה". זה השלב שבו תתחילו להתלהב מרעיון השיפוץ, כי בתלת מימד, אתם יכולים לדמיין את החיים הנפלאים שיהיו לכם בביתכם החדש.
 כיצד אסייע לכם לעמוד בתקציב?

נושא תקציב השיפוץ שלכם עלה לדיון כבר מההתחלה – בשלב הפרוגראמה, וכעת, לאחר שאישרתם את העיצוב, אני עובדת על תוכניות העבודה. תוכניות העבודה הם התוכניות לביצוע- אלה שניתנות לקבלן השיפוצים (תכנית הריסה ובניה), לנגר (תכנית נגרות), לחשמלאי (תכנית חשמל ותאורה, תכנית אלומיניום (לאיש החלונות) וכו'. בד בבד עם הכנת התכניות נערך על ידי "כתב הכמויות". מדובר במסמך המפרט את כל מרכיבי השיפוץ, כולל כמויות. לדוגמא:

·         הריסת 45 מ"ר קירות
·         בניה 35 מ"ר קירות גבס
·         X שקעי חשמל
·         ספה אחת
·         2 כורסאות וכו'.
כשכתב הכמויות מוכן, אני אתן אותו בליווי התכניות לבעלי מקצוע וספקים שונים כדי לקבל הצעות מחיר. כל בעל מקצוע שמקבל לידיו תכנית וכתב כמויות ייתן לנו הצעת מחיר מדויקת ואתם תוכלו לבחון איזה בעלי מקצוע לקחת, גם על פי הקריטריון של המחיר.
את יתר המרכיבים בכתב הכמויות כמו וילונות וריהוט אני אמלא (על פי ניסיוני) ובסופו של תהליך נקבל הערכה הגיונית של עלות השיפוץ. כעת, נשב שוב ונבחן האם יש צורך בשינויים לאור העלות בהשוואה לתקציב שהוגדר מראש. במידה ויש צורך, נערוך את השינויים הללו. 
למעשה אני יכולה להבטיח לכם, שאני אחסוך לכן המון כסף, רוצים לדעת איך? לחצו כאן
  
מזל טוב, מתחילים לשפץ
 
רק בשלב הזה, כשהתוכניות מושלמות והמחיר ידוע, נתחיל את השיפוץ.
בתחילה אסייע לכם לבחור את קבלן השיפוצים (לטיפים לבחירה של קבלן השיפוצים לחצו כאן) ואחר כך, 
אני מתפקדת כמפקחת.
הכוונה לפיקוח על כך שקבלן השיפוצים או קבלן הבניין, עובד בדיוק בהתאם לתכניות שעבדנו עליהם ביחד.
אני אגיע לדירה מדי כמה ימים כדי לוודא שהכול נעשה ע"פ המתוכנן ובצורה הטובה ביותר. אני אדאג לדווח לכם על ליקויים ואפתור בעיות שנוצרות בשטח.
כשהבנאים עובדים והבלגאן התחיל, אקח אתכם לקניות.
המבחר עצום ועשוי לבלבל וכאן בדיוק תפקידי בהכוונה וסיוע.
הבחירות ייערכו ע"פ הטעם שלכם, אבל אני אכוון אתכם לשמור על סגנון אחיד בכל הדירה, להתאים בין מרכיבים שונים ואתפקד גם קצת כמגשרת, אם אתם זוג ויהיו לכם חילוקי דעות.  
 
סוף סוף, הגענו לסוף. איזה מזל שלקחתם מעצבת פנים 
 
שיפוץ נחשב לתהליך מתיש, אבל הוא לא חייב להיות כזה  
ליווי מקצועי ע"י מעצבת פנים מומלצת, רגישה ומנוסה, יקל עליכם, כי הוא יפחית את מידת אי הוודאות, יפחית את החיכוכים שלכם עם בעלי המקצוע בשטח ויחסוך לכן המון שעות פיקוח בדירה.
העבודה מבחינתי הסתיימה כשדירה שלכם מוכנה לצילום ולכן אני אלווה אתכם בשמחה גם בבחירת אביזרי העיצוב שייתנו את הטא'צ הסופי: כריות, תמונות, כד מקרמיקה.
 
החזון שלי: הבית שלכם- במגזין עיצוב יוקרתי, לא פחות. מה איתכם ?
 
 
 עומדים לשפץ? הרימו טלפון:מעצבת פנים במרכז :  ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי
 050-2005415
 
מעצבת פנים בתל אביב,סלון בתל אביב,ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון בתל אביב שעיצבה ענבל קרקו

מעצבת פנים בתל אביב,מטבח בתל אביב,ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מטבח בתל אביב שעיצבה ענבל קרקו

סרטון וידאו על תהליך העבודה איתי

סרטון וידאו על עיצוב דירה וחוות דעת של הלקוחה

סרטון וידאו על עיצוב דירות קטנות בתל אביב