אביבה (שם בדוי), פנתה אלי כי חיפשה מעצבת פנים שעוסקת גם בפנג שואי

בשיחתנו סיפרה שלי שהיא גרושה, בת 50 ועומדת בפני שיפוץ ביתה. היא עצמאית, עוסקת בתזונה, אם חד הורית לשני בנים גדולים ומתכננת את שיפוץ הבית שלה מתקציב נתון אותו היא חסכה בשנים האחרונות. אביבה סיפרה לי שהיא מייחלת לזוגיות חדשה, לאחר שנים של לבד בעקבות נישואין שהסתיימו רע,  בשנים האחרונות (שלאחר הגירושין), הייתה במספר מערכות יחסים שמכולם יצאה כשהיא פגועה וכאובה. לאביבה חשובה מאוד הפרנסה בגלל היותה חד הורית והבריאות בראש מעייניה, בגלל עיסוקה ובגלל העובדה שחוותה מחלה בשנה האחרונה. היא שמעה על פנג שואי ועל היכולת שלו לשפר את הזוגיות, הפרנסה והבריאות ולכן חשבה שזו הזדמנות, כשהיא כבר משפצת, לעשות את זה ברוח הפנג שואי. 

אז מה אביבה צריכה ממני? 

שאתכנן לה את הבית מחדש, תוך שימת דגש על הערכים החשובים לה: פרנסה, זוגיות טובה, בריאות, היא כמובן רוצה בית נוח, נעים, יפה, הרמוני ומעוצב כמו בז׳ורנאלים…. ולא פחות חשוב, זה חייב לעמוד בתקציב העומד לרשותה, כי כל חריגה תכניס אותה לחובות. בשיחתנו אני מסבירה לאביבה שהיא הגיע למקום הנכון, שכן אני מעצבת פנים שהתמחתה גם בפנג שואי ולכן אתכנן לה את הבית כך שיביא קלות לחיים שלה, בכל המובנים ויסייע לה להגשים את המטרות שלה. 

כמה מילים על פנג שואי 

פנג שואי היא תורה סינית בת אלפי שנים המהווה חלק מהמטאפיסיקה הסינית. על פי עקרונות הפנג שואי, החיים שלנו מושפעים משלושה גורמים שהסינים מכנים אותם "שמיים אדם ואדמה". השמיים מייצגים את הגורל שלנו, שנקבע על פי מועד הלידה, האדם מייצג את הבחירות שאנחנו עושים בחיינו ואדמה- זה שם לכל אותם כוחות שקשורים בכדור הארץ, במגנטיות שלו, ובאנרגיות שלו ושניתן לפענח אותם על ידי הפנג שואי. 3 כוחות פועלים ועלינו ולשלושתם השפעה שווה, על ידי היעזרות בפנג שואי, אני יכולה לסייע לאנשים לשפר את ה- 1/3 שקשור לאדמה, אני נעזרת גם באסטרולוגיה הסינית, כדי להתאים את העיצוב לאדם ובניסיון שלי כמעצבת פנים כדי לעשות את זה בדרך שתיתן תוצאה יפיפיה ופונקציונאלית. 

פנג שואי הלכה למעשה…בבית של אביבה 

נחזור לבית של אביבה, הדבר הראשון שאני עושה זה למצוא את החזית שלו, החזית היא האיזור הכי פתוח/סואן, שממנו מגיעה האנרגיה לבית (לאו דווקא החזית האדריכלית).  אני מודדת בעזרת מצפן את הכיוון של החזית ומסמנת זאת על התכנית. כעת אני שואלת את אביבה מה גיל הבית, דבר המגדיר את העידן בו הבית ״נולד״ ( כל 20 שנים מתחלף העידן, השינוי הבא יחול ב 2024). שני הנתונים הללו: גיל הבית וכיוון החזית שלו, הם האינפורמציה הבסיסית שנחוצה לי כדי לאבחן את הבית. כעת אני מסתובבת בבית ובוחנת בו כל מיני דברים כמו צורתו, כמות האור שבו, הפתחים שלו, מיקום הרהיטים, המדרגות, כיווני הדלתות וזרימת האנרגיה בו על פי הפנג שואי. בשלה הבא, אני נגשת לתכנית של הבית, מגדירה את גבולותיו ומשרטטת עליו מפה, שקשורה לנתונים שלקחתי. מהמפה הזאת אני אבין האם הפונקציות הכי חשובות בבית נמצאות כרגע במיקום האופטימאלי שלהם. הפונקציה החשובה ביותר שאני בודקת היא מרכז הבית, שחשוב מאוד שיהיה פתוח, כלומר לא בתוך חדר או שירותים. המרכז של הבית של אביבה חסום. הוא נופל בדיוק בתוך שירותי האורחים. מרכז הבית קשור לבריאות והכי חשוב לי לפתוח איתו, במיוחד לאור העבר הרפואי של אביבה. אני כבר יודעת שהשירותים הללו יעברו למקום אחר. הפונקציה החשובה הבאה היא דלת הכניסה. זו שמכניסה את האנרגיה הביתה וקובעת במידה רבה כמה קשה נצטרך לעבוד בשביל כסף. אביבה עובדת קשה, היא מרגישה שהיא נמצאת במאבק מתמיד לגמור את החודש והמיקום הנוכחי של הכניסה לבית שלה משקף את זה. הזזה של הדלת במטר וחצי במקרה זה, יכול לחולל שינוי מאוד משמעותי בנושא זה, כי מטר וחצי משם נמצא איזור השפע של הבית. הפונקציה השלישית שאני בודקת היא המטבח, שבמקרה של אביבה, ממוקם באיזור טוב יחסית, אבל אני רואה שהזזת הכיריים מעט ימינה, וסיבוב כיוון הכפתורים שלהם, עשוי לתמוך בפרנסה של אביבה ובבריאות שלה ולכן אמליץ לה לעשות זאת. כעת אני בודקת את מיקום חדר השינה של אביבה, אני כבר מנחשת שהוא לא אידאלי, לאור העבר הרומנטי של אביבה שהוא רווי באכזבות ופגיעה. הפנג שואי אכן מאשר זאת, המיקום הנוכחי של החדר מזמן בעיות אי אמון ואכזבות בתחום הזוגי וזה ממש לא המקום הנכון לחדר השינה. אני חייבת לשכנע את אביבה לצאת משם. בחדר שליד מתגורר בנה הסטודנט- רון, שחוזר הבייתה רק בסופי שבוע, החדר שלו הוא חדר מצוין עם אנרגיות שמקדמות הצלחה במערכות יחסים ורומנטיקה, אני אמליץ לאביבה להחליף חדר עם רון, כי על פי הפנג שואי, ההורים הם הדמות הכי חשובה בבית וחובה לתת להם את החדר הטוב ביותר וממילא רון לא שוהה בחדר שלו יותר מדיי. 

אסטרולוגיה סינית בשירות הפנג שואי 

עכשיו אני מתבוננת במפה האסטרולוגית של אביבה, אני מזהה שם את התקופה הקשה, שהייתה לאביבה בעשור האחרון, זה מסביר את הגירושין ואת הקשיים הכלכליים ואפילו את המחלה. במפה שלה אני מזהה גם את האלמנט השימושי שלה, שמייצג את מה שחסר לה, בעזרתו אני אוכל לעזור לה. המפה של אביבה מלאה במים (אלמנט אחד מתוך 5 האלמנטים מטאפיסיקה הסינית). המים גורמים לה להיות מוצפת רגשית ולהרגיש בדידות ועומס, חסרה לה אש במפה וזה בדיוק מה שאעשה בעזרת עיצוב – אחזק את אלמנט באש בחדר השינה. 

מפנג שואי לעיצוב פנים 

אספתי את הנתונים החשובים וכעת אני חושבת כיצד, בעזרת עיצוב פנים אני יכולה לשדרג את החיים של אביבה, על ידי שיפור הבית שלה. דלת הכניסה תזוז מטר וחצי ימינה כדי להכניס שפע, אני מתכננת לה מטבח חדש, במקום הקיים, אך ממקמת את הכיריים באיזור ובכיוון האופטימאלי שלהם. שירותי האורחים מתבטלים כדי לפתוח את מרכז הבית ואביבה ובנה הסטודנט מחליפים חדרים, את המיטה של אביבה אני ממקמת באיזור הבריאות והשלווה בחדר, מסובבת אותה לכיוון הבריאות של אביבה ומשלבת בחדר אלמנטים אדומים, כדי לחזק שם את אלמנט האש.  את המקלחת הכללית אני מספחת לחדר החדש של אביבה, על ידי סגירת הדלת שפונה למסדרון ופתיחת דלת חדשה לכיוון חדר השינה החדש. גם את החדר של רון  אני מעצבת, כך שהמיטה שלו תהיה באיזור חיובי עבורו, החדר שלו יצבע בירוק בהיר, כדי לחזק את אלמט העץ- החסר במפה שלו. את כל אלה אני מיישמת בעזרת עיצוב בתלת מימד, כדי שאביבה תראה ותבין על מה אני מדברת ולא תצטרך לדמיין.
בתלת מימד אפשר לראות אפילו את קיר האבן בסלון (שנועד לחזק שם את אלמנט האדמה) ואת הטפט האדום בחדר השינה שנועד לחזק את אלמנט האש. 
אני נפגשת עם אביבה ומסבירה לה את התכנית ומסבירה את הסיבות לה,  כעת הגיע שלב תכניות העבודה וכתב הכמויות כדי לוודא שאנחנו עומדים בתקציב שהוגדר מראש. כתב כמויות הוא מסמך אקסל שמפרט את כל מרכיבי העיצוב והשיפוץ עד לאחרון שבהם, כולל כמויות ומחיר, אני מסכמת ורואה שאנחנו נמצאים בחריגה של 10,000 שקלים, אנחנו יושבות יחד על המסמך ומחליטות להחליף את הפרקט הטבעי בפרקט למינציה ולהגביל את תקציב התאורה ל 10,000 שקלים. זהו, אפשר להתחיל בשיפוץ. 

מי מאמין בפנג שואי? 

אני מאמינה בפנג שואי, על פי הפנג שואי ביתו של אדם משקף את חייו, כשם שחדר השינה של אביבה שיקף את הגירושים ובעיות הזוגיות שלה, כשם שהמרכז החסום שיקף את בעיות הבריאות שלה…אני יודעת בוודאות שתרמתי רבות לשיפור חייה בעתיד. אני יודעת שהיא תתפרנס בקלות רבה יותר, תיצור מערכות יחסים בריאות יותר ותרגיש טוב יותר. לא כולם מאמינים בפנג שואי, אני מבינה את זה, למעשה לפני 4 שנים, הייתי חושבת בדיוק כמוהם. אבל היום אני מאמינה שיש חוקים ביקום ושהפנג שואי יודע לפענח אותם. ראיתי עשרות מפות של בתים ששיקפו את חייהם של האנשים שגרים בהם, לטוב ולרע. אז אני יודעת שפנג שואי עובד! אבל גם לסקפטים שביניכם, שלא בטוחים שפנג שואי אכן מועיל, אבל חשים שהם חיים במאבק מתמיד, אני ממליצה להעזר בפנג שואי. מדוע? כי שיפוץ ובניה הם תהליכים יקרים שמושקעים בהם מאות אלפי שקלים, אם יש דרך שהשיפוץ הזה ישדרג לכם את החיים, האם לא כדאי לנסות אותה? שהרי אם לא יועיל, זה בוודאי לא יזיק. כי אם כבר מעצבים ומשפצים, בכלים פשוטים כפי שראיתם אפשר לשדרג את החיים. 

ומה אומרת לקוחה שחוותה את השירות שלי: 

"בהתחלה היה חלום לבית.לא יכולתי לשים את האצבע על הנקודה המדויקת – אבל משהו לא הרגיש מושלם.כשענבל הגיעה לביתנו הישן – היא חקרה, שאלה, ביררה – על ההיסטוריה של הבית ועלינו, הדיירים.אחרי כן התעמקה במפות הסיניות העתיקות, באסטרולוגיה, בסימנים השונים – מצאה כיוונים, ו…העניקה כיוון חדש גם לבית שלנו.ההמלצות שלה היו ישימות ושפויות. היא נגעה בכל נקודה, בכל זווית, בכל פינה – והמליצה איך להיטיב ולשדרג.מה שאפשר – הוזז. חדרים הוחלפו, הכיוונים – השתנו. החומרים בהם נשתמש יהיו מעט שונים, הגוונים, יתבהרו.מה שקיים – קיבל משמעות ופוטנציאל חדש ומה שלא הוזז, ישופר, וזה העיקר.הדברים שאמרה ענבל העניקו טעם נכון, שפכו אור חדש על הקירות ונטעו בנו תחושה טובה.בהתחלה היה חלום לבית,עכשיו – אנחנו בונים את בית חלומותינו". 
שרון חן בית נחמיה  

רוצים לשמוע פרטים נוספים? דברו איתי או השאירו את פרטיכם כאן ואצור אתכם קשר
רוצים להבין עוד על איך מעצבים בית שמקדם בריאות? לחצו כאן.
 

משפט חז"ל המוכיח את אמיתות הפנג שואי

עיצוב פנים יוקרתי, תקרת יין יאנג באולם פעילות, עיצוב פנים ופנג שואי, ענבל קרקו

יין וינג, עקרון בסיסי בפנג שואי.