פגישת ייעוץ לעיצוב הבית, נועדה "לסדר לכם את הראש" בכל מה שנוגע לשיפוץ הבית שלכם או לעיצובו. זוהי פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים שאני נותנת למתלבטים אם לשפץ וכיצד. פגישה אחת איתי והכל נראה ברור יותר…מה אפשר לעשות ומה כדאי? מה תקציב השיפוץ? מה משך הפרויקט? והאם תוכלו להמשיך לחיות בבית בתקופת השיפוץ. הנה דוגמא לייעוץ לפני שיפוץ שערכתי עבור שיפוץ דירה ישנה בתל אביב.

דוגמא לפגישת ייעוץ לעיצוב הבית עם מעצבת הפנים ענבל קרקו, עבור שיפוץ דירה ישנה בתל אביב

הדס ודורון הם בעלי דירה בתל אביב. הדירה, בת 3 חדרים, 80 מ"ר, נמצאת בשכונה שקטה ונעימה, אבל הדירה ישנה מאוד (40 שנה) ועברה במהלך השנים כל מיני שינויים קטנים. הדס בתחילת ההריון הראשון והזוג כבר מתחיל לחשוב על חדר לתינוקת שעתידה להיוולד. במסגרת ה ייעוץ לעיצוב הבית, אנחנו עורכים ביחד סיור בדירה כדי להבין מה כדאי לעשות…אל מול התקציב העומד לרשותם.

הגדרת הצרכים במסגרת ייעוץ לעיצוב הבית : 

א. הסבת חדר עבודה לחדר ילדים. על מנת לפנות את החדר, שעתיד להפוך לחדר ילדים, הם זקוקים לייעוץ בנוגע למיקום אלטרנטיבי לפינת העבודה ופתרונות אחסון נוספים ברחבי הבית. כמו כן, הם מתלבטים אם לסגור מרפסת כמחסן או לספח אותה לחדר הילדים, והאם כדאי להם לנצל כבר עכשיו, את זכויות הבניה שיש לדירה, עבור בניית חדר נוסף.
ב. מטבח – זו הבעיה העיקרית של הדירה הזאת. המטבח קטן, סגור, בצורת ר' (בגלל שיפוצים של "טלאי על טלאי") שנערכו בדירה על ידי דייריה הקודמים.
המטבח ללא חלון וללא מזגן, הארונות העליונים נוטים ליפול ויש שם קיר אחד "עקום" שדורש תיקון. ארונות המטבח ישנים מאוד וכך גם האינסטלציה, שמן הסתם עלולה "לעשות בעיות" בעתיד הקרוב או הרחוק. 
ג. המקלחת- גם המקלחת במצב דומה, לא שופצה כבר 40 שנה, גם שם האינסטלציה ישנה ויש כבר רטיבות וחלון המקלחת פונה אל המטבח. 
ד. הסלון – לאחר שתוכנס אליו פינת העבודה, ידרש שינוי בהעמדת הריהוט ובנוסף, יש המון חוטי חשמל גלויים ושקעים בולטים שמכערים את מראה הדירה.
ה. התאורה הקיימת בדירה, אינה מספקת. הם מבקשים להחליפה לתאורה מתאימה יותר. בקיצור, הדירה "זועקת" לשיפוץ ועכשיו הוא הזמן האידאלי לעשות את זה, לפני הילדים. אבל כאן מתחילה ההתלבטות של הדס ודורון, הם מבקשים ממני ייעוץ, מה כדאי לעשות במסגרת השיפוץ, מתלבטים בין החלפת המטבח במתכונתו הנוכחית (ללא שינויים בקירות), לבין פתיחתו אל הסלון, או במילים אחרות: הם מתלבטים בין שיפוץ גדול יותר ובין שיפוץ קוסמטי.

סוגיית התקציב במסגרת ייעוץ לעיצוב הבית :

תקציב השיפוץ הוא נושא מרכזי בכל פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים. במהלך הפגישה אני בודקת מה התקציב העמוד בפני הלקוחות ועושה חישוב מהו התקציב הנחוץ לכל אחת מאופציות השיפוץ שאני מציעה . להדס ודורון יש כרגע 70,000 ש"ח בחסכונות, אין להם מושג לאיזה הקף של שיפוץ זה יספיק. הם יכולים לקחת 80,000 ש"ח נוספים כמשכנתא, אבל מתלבטים עד כמה זה חיוני. 
לאחר סיור בדירה אני פורסת בפניהם את האפשרויות העומדות בפניהם ומעריכה את העלות של כל אפשרות כזו, מסבירה את משך השיפוץ ומורכבותו ומפרטת אם יוכלו לגור בדירה בתקופת השיפוץ או לא. 

העצות שלי במסגרת ייעוץ  לעיצוב הבית : 

לאחר שהתרשמתי ממצב הדירה, אני מציעה לעשות את הדברים הבאים על פי סדר העדיפויות המפורט:
1. לפתוח את המטבח אל הסלון, להרוס את הקיר המפריד בין המקלחת למטבח ולתכנן מחדש את המטבח והמקלחת בדרך אופטימאלית.
השינוי הזה ידרוש גם החלפת ריצוף.
אני מציעה לתכנן תחילה בתלת מימד, על מנת שיוכלו להבין את הפוטנציאל של הדירה. לסרטון הממחיש מהו עיצוב בתלת מימד לחצו כאן. 
2. אני מציעה לספח את המרפסת אל חדר הילדים המיועד (ולא לסגור אותה כמחסן). לעשות שם ארון ענק, שישמש את האחסון של חדר הילדים, וגם יהווה פתרון אחסון לקלסרים, ספרים ולציוד של הבית.
3. גם בחדר שינה, אני ממליצה לעשות ארון ענק (החדרים ענקיים, כמו שבנו "פעם", לכן מאפשרים לעשות זאת). 
4. לפתור אחת ולתמיד את כל ענייני החשמל והתאורה במסגרת השיפוץ.
5. ליצר פינת עבודה באיזור הריק של הסלון.
6. אני מעריכה את עלות השיפוץ הנ"ל שהצעתי בכ- 150,000 ש"ח ואת משכו בחודשיים של עבודה. הפיתרון הזה, יפתור את הזוג מהצורך בשיפוץ ב- 10 השנים הקרובות. משך הפרויקט כולו (כולל תכנון) הוא 3.5 חודשים ולכן עכשיו, לפני הלידה זה הזמן האידאלי להתחיל.
אני מציעה גם אלטרנטיבה, לשיפוץ שעולה 50,000 ש"ח בלבד, שנותן פתרון קוסמטי לדירה ועונה רק על הדרישות הקריטיות של הזוג כרגע, אבל קרוב לוודאי שבעוד מספר שנים יצטרכו לשפץ שוב, כשיהיו לזוג שני ילדים. 
אני משאירה לזוג סיכום פגישה מפורט המפרט גם את העלויות אותם פירטתי. עכשיו, כשיש שלהם את כל המידע הם יכולים לקחת החלטה. 

בשעה וחצי של ייעוץ, נתתי לזוג הרבה נקודות למחשבה והשארתי להם סיכום פגישה ורשימת עליות מפורטת לשתי אופציות של שיפוץ הדירה. אחרי שחשבו, הם חזרו אלי ואמרו שהחליטו לשפץ את הדירה בדיוק על פי המלצתי. התמונות משמאל מראות לפני ואחרי של סלון ומטבח הדירה

זוי רק דוגמא ל ייעוץ לעיצוב הבית . אתם במצב דומה? אל תתלבטו, תרימו טלפון

לצפיה בפרויקטים שלי לחצו כאן

ענבל קרקו, מעצבת פנים
050-2005415
פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים, הסלון לפני, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון לפני

פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים, הסלון אחרי, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

סלון אחרי

פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים, המטבח לפני, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מטבח לפני

פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים, המטבח אחרי, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מטבח אחרי

רוצים לשפץ בקטן?
אולי מספיקה לכם פגישת ייעוץ לפני שיפוץ.
לפרטים לחצו כאן. 

לטיפים בוידאו בנושא עיצוב הבית
לחצו כאן