רכשתם דירה חדשה ? מזל טוב, קבלו טיפים ל עיצוב דירת קבלן  
תכנית הדירה נראית מצוין, היא גדולה, מרווחת ופונה אל פארק ירוק. אולי כבר תיאמתם פגישה עם מתאמת השינויים מטעם הקבלן ואפילו ביקרתם בחברת מטבחים אחת.
אתם קצת מבולבלים ויש לכם המון שאלות והתלבטויות, בעיקר אם כדאי וראוי לקחת עזרה.  
כמעצבת עם הרבה שנות ניסיון בעיצוב דירות קבלן , אני יודעת בדיוק איפה אתם "עלולים" ליפול.
אז קבלו ממני מתנה: טיפים לעיצוב דירת קבלן … בואו תלמדו מהניסיון עם לקוחותיי.  אז הנה כמה פרטים שכדאי לשים לב אליהם, כשאתם מעצבים את דירת חלומותיכם. כל אחד ואחד מהטיפים כאן נכתב "בדם יזע ודמעות", אז כדאי לכם לקרוא עד הסוף. 

טיפ מס' 1 – רכשתם דירה מקבלן עם ויטרינה ענקית שפונה אל פארק. אתם מדמיינים את עצמכם יושבים את הספה ומתבוננים בנוף. אבל הקבלן תכנן את הכנות החשמל והתקשורת בסלון ככה שהספה, שפונה אל הטלויזיה היא עם הגב לנוף.

אז שבו ותכננו מחדש את העמדת הריהוט בסלון. איפה תהיה הטלויזיה, איפה הספה, איפה הכורסאות, האם יהיה מזנון ואיפה? שימו לב שצריך לשנות את תכנית החשמל של הסלון כולו בעקבות שינוי במערך הריהוט. כולל מיקום תאורה בתקרה ומיקום רמקולים. אם לא תשימו לב בזמן והקבלן כבר עשה הכנות חשמל ואולי אפילו ריצף, תאלצו לעשות שיפוץ קטן כשתקבלו את הדירה. וזה יעלה לכם אלפי שקלים. 

לחבילות שלי עיצוב דירת קבלן , לחצו כאן. 

 טיפ 2 – המעצבת בחברת המטבחים רוצה להזיז קיר שגובל בין המטבח לסלון, כדי שיהיה מקום גם לארון מזווה במטבח

היא טוענת שזה שדרוג משמעותי מבחינת איחסון במטבח. אבל היא לא מתייחסת לכך שהזזה של הקיר הזה תפגע במראה הסלון. היא לא בדקה את זה כי היא אחראית רק על המטבח. זיכרו שהסלון, פינת האוכל והמטבח הם יחידה שצריך לתכנן ביחד. שבו אתם ותחשבו מה הולך לקרות בסלון וכיצד תכנון המטבח משפיע עליו. שרטטו מערכי ריהוט שונים וחישבו איפה הקירות עם הניראות הגדולה ביותר. רק אז אשרו או שלא. זיכרו- למעצבת המטבח לא ממש איכפת מכל אלה. 

 טיפ 3  לעיצוב דירת קבלן – חברת המטבחים מעבירה לכם תכניות לביצוע לחתימתכם. המסמך מלא פרטים ונראה על פניו דיי בסדר. אבל יש בו טעות…קטנה

עליכם לבדוק את המסמך הזה "בשבע עיניים", כי לפעמים יש בו טעויות. זהו חוזה מחייב לכל דבר ועניין. לא תוכלו להגיד אחר כך שלא ידעתם או לא שמתם לב שהייתה טעות בסיפרה אחת של גוון הפורמייקה. טעות כל כך קטנה, שמבדילה בין פורמייקה בגוון שמנת, לפורמייקה בגוון טורקיז. כשתבואו בתלונות על כך שהתקינו לכם את המטבח הלא נכון, יציגו לכם את המסמך עליו חתמתם. וגם ינסו לשכנע אותכם שהגוון החדש, אפילו יותר יפה מהגוון המקורי. אז ראו הוזהרתם. 

טיפ 4 –  בביקור פיקוח בדירה, מסתבר ששקעי הטלויזיה לא בוצעו בגובה הנכון

המיקום שבוצע בפועל, יפריע לעשות שם את המיזנון הגבוה שחשבתם עליו. מנהל העבודה באתר, מנסה לשכנע אותכם שהמיקום שהם עשו אפילו נכון יותר. הוא נשמע דיי משכנע ויש לו ניסיון רב, אלא שהוא לא עושה את זה לטובתכם, אלא לטובתו. להביא עכשיו חשמלאי כדי לתקן את זה, יעלה לו כסף. אז תזכרו שהוא לא חבר שלכם ובטח שלא פועל לטובתכם. התעקשו על מה שביקשתם מלכתחילה ודאגו שהכל יתוקן, גם אם זה אומר הזזה של שקע ב- 5 ס"מ. 

לחבילות שלי עיצוב דירת קבלן , לחצו כאן. 

5. הקבלן שכח לעשות 2 שקעי שירות במטבח. לא שמתם לב לכך בביקורכם הקודם בדירה וכבר הדביקו אריחים על הקיר.

חבל, כי כי שקעי השירות הללו יועדו למכונת הקפה ולמסנן המים. איפה תשימו אותם עכשיו? חישבו טוב, אולי בכל זאת כדאי להתעקש על פירוק חיפוי הקיר כדי להוסיף את השקעים הללו. דירה חדשה, לא חבל שתתחילו עם מפצלים וחוטים מאריכים?

6. בפגישה עם הקבלן בה אתם אמורים לחתום על הריצוף שבחרתם, הריצוף שהוא מציג בפניכם אינו בדיוק הריצוף שאותו בחרתם (המק"ט שונה).

הקבלן טוען שזה אותו אריח, אבל המק"ט השתנה. זה לא נכון. האמת היא שהוא השיג ריצוף דומה במחיר זול יותר והוא פשוט מנסה…. אתם מתלבטים מה לעשות? הבעיה היא שאתם לא ממש זוכרים מה בחרתם ולמה.  עצתי לכם: אל תתעצלו. אם אינכם זוכרים, חיזרו לחנות הקרמיקה ותוודאו שזה אכן הריצוף הנכון עם המק"ט הנכון. כי מרגע שתחתמו לא תוכלו לבוא בטענות לאף אחד. 

7. הקבלן אומר שאמנם קיבלתם את הפרקט בחדר שינה כבונוס בזמן הקניה, אבל אתם צריכים לשלם תוספת תשלום עבור הריצוף שמתחתיו

אתם לא מבינים עד הסוף למה אתם אמורים לשלם ובסופו של דבר נכנעים ומשלמים לו. חבל, כי לא הייתם צריכים…אם הבטיחו לכם פרקט בחדר השינה, כל העלויות שקשורות בכך אמורות לחול על הקבלן. ובאופן כללי זיכרו שלעיתים הקבלן "בונה" על זה שאתם לא ממש מבינים ולכן תוותרו ותיכנעו. זו מלחמת התשה, אז תיזהרו שלא "יעבדו" עליכם. 

8. נקודת החשמל למדיח במטבח סוטה ב- 3 ס"מ מהמיקום המקורי שלה. הקבלן טוען שזה לא משנה

זה כן משנה. אם השקע ישאר במיקום הנוכחי הוא יהיה בדיוק במפגש בין שני ארונות….אתם לא יודעים את זה ולכן מוותרים לו על התיקון. אתם תתחרטו על כך בזמן שיתקינו לכם את המטבח. אז כבר יהיה מאוחר להזזת השקע ולכן יאלצו לחתוך את דופן הארון החדש. לא חבל? אז אל תוותרו, אם השקע סוטה ב- 3 ס"מ מהמיקום בתכנית, שיזיזו אותו. כנ"ל לגבי נקודת האינסטלציה. 

לחבילות שלי עיצוב דירת קבלן , לחצו כאן. 

9. השיפועים במקלחת לא מספיק משופעים

אתם תגלו את זה בפעם הראשונה שתתקלחו והמים יצאו ויציפו את כל חדר המקלחת. יכול להיות שאתם רגילים להחזיק מגב בתוך המקלחת בדירתכם הנוכחית. ככה שאפילו לא תדעו שבדירה שעלתה לכם 2 מיליון שקל, לא אמורה לצאת טיפת מים אחת בזמן שאתם מתקלחים. הקפידו לוודא שהשיפועים במקלחות ובמרפסות משביעי רצון, לפני שתקבלו את המפתחות לדירה. פשוט שיפכו שם דלי מים וודאו שהמים מתנקזים כהלכה.

10. שילמתם עבור ברזים משודרגים במקלחת, אבל הכנות האינסטלציה שעשו לכם לא מתאימות

אתם לא יודעים לזהות את ההכנה בשלב האינסטלציה (אתם לא מעצבי פנים). אתם תגלו את הטעות כשיודיעו לכם שקניתם ברזים לא מתאימים. הקבלן כמובן יגיד שאתם אשמים,  שלא עדכנתם אותו שקניתם ברזים משודרגים, או שזה לא הופיע בתכניות, או שלא הגשתם בזמן. תסמכו עליו שהוא כבר ימצא סעיף בחוזה עליו חתמתם שמגבה אותו. לפי סעיף זה בחוזה, אתם אלה שצריכים לשלם על הטעות. דרך אגב, את הברזים שקניתם כבר אי אפשר יהיה להחזיר, כך שתשלמו על טעות של הקבלן פעמיים. עצתי לכם: בידקו היטב את הכנות האינסטלציה שעושים לכם מיד לאחר ביצוען. ופעם נוספת לפני שהם מרצפים את הדירה. וודאו שהן מתאימות לברזים שהזמנתם. אם יש לכם ספק, תתייעצו עם מומחה.

11. שילמתם בשלב השינויים, על מפזרי מיזוג מפוארים: סטריפים ארוכים שהופכים את הסלון למודרני ויפה יותר

אבל בפועל התקינו לכם מפזרי מיזוג סטנדרטיים. אתם לא שמים לב….חלפו כמעט שנתיים ואתם כבר לא זוכרים מה הזמנתם ועל מה שילמתם. עצתי לכם: עירכו רישום של כל הדברים שאתם אמורים לקבל מהקבלן. עיברו על הרשימה מדיי פעם. אל תתביישו להציק לקבלן בשאלות. 

12. אתם אמורים לבחור אריחים למטבח, אתם עומדים שעה וחצי בחנות הקרמיקה ולא מצליחים לבחור

אתם לא יודעים אם להתאים בין גוון האריחים לגוון הארון או לגוון "השיש". האם לבחור מט או מבריק? אריחים גדולים או קטנים? לחפש גוון דומה או לייצר קונטרסט. זה קשה כשאתם בחנות והמטבח בדירה. אתם לא מצליחים לדמיין את זה. אתם חוששים שהמטבח יראה בסוף כמו שירותים ציבוריים בקניון. הטיפ שלי: קבלו ייעוץ. גם אם לא לקחתם מעצבת פנים שתלווה אתכם בכל התהליך, בכל שלב שבו יש לכם התלבטות, קבלו ייעוץ נקודתי. זה ישדרג לכם את הבית בצורה משמעותית וחסוך לכם עוגמת נפש.   

 לסיכום טיפים לעיצוב דירת קבלן :

בעיצוב של דירה מקבלן יש מאות ואלפי החלטות שתצטרכו לקחת. כולן יחד ישפיעו על המידה שבה תיהנו בסופו של דבר מהדירה שקניתם. אז קחו את הפרויקט ברצינות ואל תיסמכו על הקבלן/חברת המטבחים/ חברת הקרמיקה/ מנהל העבודה. שהם כבר ידעו לקחת את ההחלטות הנכונות. כל אחד מהם רואה רק פסיק מהדירה. צריך כאן גורם אחד שרואה את הכל מלמעלה, שיזכור את התכנית ואת הבחירות שעשיתם וידע לתת את הפתרונות הנכונים בשעת הצורך. אם לא לקחתם מעצבת פנים, היו אתם מנהלי הפרויקט. נשמע גדול עליכם??? אז "בחיאת", רכשתם דירה במיליוני שקלים, תתקשרו. אני אדאג למקסם את הפוטנציאל של הדירה היפה הזאת. אני אהיה החוט המקשר בין כל הגורמים. אני אזכור את הבחירות שלכם, אדע להתעקש מול הקבלן על דברים שמגיעים לכם, אדאג לייצר הרמוניה בבחירות שלכם. אני אסייע לכם בהחלטות, אקח מכם את כאב הראש הזה. ובסופו של דבר אגשים לכם את החלום שלכם.  רוצים עזרה בעיצוב דירת קבלן ? אז תרימו טלפון או מלאו את פרטיכם למטה ואני אשמח להתקשר אליכם.

 שכנעתי אותכם שיכול להיות שאתם זקוקים לעזרה?
תרימו טלפון ודברו איתי, אולי נקבע פגישת הכרות על כוס קפה. אין לכם מה להפסיד.

ענבל קרקו, עיצוב פנים ופנג שואי, טיפים לעיצוב הבית 
050-2005415

לפרויקטים שלי לחצו כאן

לתמונות לפני ואחרי בבתים של לקוחותיי לחצו כאן

סירטון על עיצוב דירת קבלן בתלת מימד

עיצובים של ענבל קרקו מעצבת פנים:

עיצוב בית פרטי, הסלון פונה אל הנוף, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

עיצוב דירת קבלן, הסלון פונה אל הנוף

מטבח בדירת קבלן, ודאו שקיבלתם את כל השקעים במטבח, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

בידקו את מיקומם המדויק של כל שקעי המטבח

טיפים לעיצוב דירה, בידקו את הריצופים, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

וודאו שהמק"ט של הריצוף עליו אתם חותמים הוא זה שהזמנתם

עיצוב דירת יוקרה, דאגו להסתרת הממיר של הטלויזיה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

דאגו להסתרת הממיר של הטלויזיה 

עיצוב דירת קבלן, ודאו שהקבלן עשה את הכנות האינסטלציה לברזים שרכשתם, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

ודאו שנעשו הכנות האינסטלציה המתאימות לברזים שרכשתם

עיוב דירת קבלן, תכננו את המטבח והסלון ביחד, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

תכננו את המטבח והסלון ביחד. לפרויקט המלא לחץ כאן

עיצוב דירת קבלן, ודאו שנעשו שיפועים במקלחון, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

ודאו שנעשו שיפועים מספקים ברצפת המקלחון

עיצוב דירת קבלן, מתקשים לבחור אריחים למטבח? ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

מתקשים לבחור את האריחים לקיר המטבח?

עיצוב דירת קבלן, הקפידו על התאורה בדירה, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

הקפידו על התאורה בדירה

עיצוב דירת קבלן, סתם עוד דירה שעיצבתי, ענבל קרקו עיצוב פנים ופנג שואי

ולסיום, סתם עוד דירה שעיצבתי