בונים בית? מתכננים שיפוצים? בוודאי אתם שוקלים לשכור את עזרתו של אדריכל או מעצב פנים. אבל איך תסבירו לו מה אתם רוצים? איך מגדירים את הסגנון שלכם? כפרי? מודרני? קלאסי? או אחר?


סגנון מודרני
סגנון מודרני, כשמו כן הוא, אופנתי בימים אלה. מדובר בעיצוב בקווים ישרים בד"כ, צבעים קרים (לבן, אפור, שחור, אדום), מינימליסטי בעיקרו (מבוסס על המשפט המפורסם- "פחות זה יותר"). הסגנון המודרני מכונה גם סגנון היי טקי והוא מכיל כאמור צבעוניות מאופקת ללא פרטים קטנים, ניקיון צורני (הכול מתחבא בתוך הארונות), ללא עודף חפצים (חל איסור מוחלט להשאיר את הצעצוע של הילד בסלון), שימוש במתכת או נירוסטה, זכוכית, בטון, פלסטיק וחומרים "קרים". זהו סגנון שמצטלם מצוין, אך משדר קרירות מסוימת שלא מתאימה לכל אחד, במיוחד אם אתם לא הכי מסודרים, בלשון המעטה. לדוגמא של בית שעוצב בסגנון מודרני לחצו כאן.


סגנון כפרי
אם הסיגנון המודני נמצא בצד האחד של הסקאלה, הסגנון הכפרי נמצא בקצה השני. מדובר בסיגנון שמשדר בעיקר נוחיות של אנשים שחיים כאן. בסגנון כפרי יש שימוש רב בחומרים טבעיים דוגמת עץ (רצוי בעיבוד גס או במראה ישן), רהיטים צבועים בצורה "לא מושלמת"- משוייפת בפינות, אבן, שימוש עשיר בטקסטיל צבעוני ואפילו פירחוני בספות, וילונות ושטיחים. בסגנון הכפרי, החפצים הרגילים של הבית משתלבים נהדר. הוא משדר נוחיות.  לדוגמא של בית שעוצב בסגנון כפרי לחצו כאן.


סגנון קלאסי
סגנון אירופאי, המשדר יוקרה (תחשבו על ארמון), הצבע השלט הוא שמנת (לבן קרמי), שימוש ניכר בתאורה רכה, שילוב של קרניזים, מראות בעלות פיתוחים פרחוניים, ריהוט בסגנון עתיק לייט (פיתוחים בעץ), שנדלירים גדולים המשלבים קריסטלים, קוים מעוגלים, וילונות קפלים, טפטים. 


סגנון רטרו
רטרו משמעותו חזרה למה שהיה בעבר. הכוונה לשחזור הסגנון של המאה שעברה- בעיקר בשנות הארבעים עד השישים שלה. האופנה אז כללה טפטים צבעוניים, ריהוט פלסטיק, שימוש בסקאי, גופי תאורה מזכוכית, אריחי קרמיקה מעוטרים ונועזים. זהו סגנון נועז שיש לו אמירה של נוסטלגיה. וינטייג' הוא מושג מאותו עולם. משמעותו שימוש ברהיטים ואביזרים ישנים ממש (לאו דווקא חיקוי שלהם). חובבי הוינטייג' מתחברים גם למגמה הירוקה התומכת ב"קיימות" = שימוש בישן במקום החלפתו בחדש.       

   
סגנון אקלקטי
סגנון המשלב את כל הסגנונות יחדיו בדרך האהובה עליכם. מתאימה לאנשים עם חוש טעם מפותח ובעלי אמירה עיצובית. בסגנון זה אין כללים, בתנאי שהתוצאה מאירת עיניים, יש בו מקום לאוספים ולשילוב של ישן וחדש.


אז מהו הסגנון שלכם ? עדיין מתלבטים? תרימו טלפון ונקבע פגישת היכרות לא מחייבת

 ענבל קרקו, מעצבת פנים, 050-2005415